Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kierunek: studia!

Jaki są najatrakcyjniejsze kierunki, który zawód ma przyszłość? Jeszcze tylko dziś przyszli studenci mogą wziąć udział w edukacyjnych targach organizowanych przez Uniwersytet Gdański.

Szacuje się, że tegoroczne targi odwiedzi ok. 12 tyś. osób   Szacuje się, że tegoroczne targi odwiedzi ok. 12 tyś. osób
Katarzyna Banc /Foto Gość
Swój udział w imprezie zgłosiło blisko 50 uczelni wyższych, państwowych i prywatnych z całej polski. Ponadto ofertę edukacyjną prezentują szkoły policealne, pomaturalne i językowe. Przy jednym ze stoisk można spotkać doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Obok konkretnych informacjach dotyczących kierunków studiów zwiedzający mają możliwość uczestniczenia w wykładach otwartych, warsztatach i spotkaniach ze znanymi osobami. O swojej ścieżce zawodowej opowiedzą goście specjalni: Grzegorz Węgrzyn, prorektor ds. nauki UG, Jerzy Limon, inicjator budowy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Maciej Orłoś, dziennikarz, Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski i żeglarz, oraz Tomasz Michniewicz, podróżnik i fotograf.

Ciekawym pomysłem skierowanym do przyszłych maturzystów jest cykl wykładów poświęcony nowej i starej formule przeprowadzania egzaminu dojrzałości. Każdego dnia targów można spróbować swoich sił podchodząc do próbnej matury. Lub zasięgnąć rady u ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.

W czasie trwania targów uniwersytet organizuje dni otwarte swojej uczelni. Jeszcze dziś od godz. 9 będzie można zwiedzić Wydział Nauk Społecznych, a od godz. 10. Wydział Biologii oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki. Jest to okazja nie tylko by obejrzeć sale wykładowe i sprzęt dydaktyczny, ale przede wszystkim spotkać się ze studentami, którzy z dużą radością opowiadają o swoim życiu na uczelni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama