Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wagon wypadł z torów

W czwartek rano na Olszynce wykoleił się wagon towarowy. Trwa usuwanie skutków zdarzenia.

- Dzisiaj o 6.20 na linii jednotorowej między Pruszczem Gdańskim a gdańską Olszynką wykoleił się wagon pociągu towarowego relacji Dąbrowa Górnicza - Gdańsk Port Północny. - relacjonuje Ewa Symonowicz-Ginter z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Do zdarzenia, w którym nikt nie ucierpiał, doszło w pobliżu przejazdu kolejowego na ul. Łanowej.

Wykolejony wagon wiozący węgiel do portu jakiś czas był ciągnięty przez skład po czym wypadł z torów. Uszkodzony został w wyniku tego zdarzenia fragment torów, dwa słupy oraz sieć trakcyjna.

W tej chwili na miejscu trwa usuwanie szkód spowodowanych awarią. Zdarzenie nie spowodowało utrudnień w ruchu pasażerskim. Na odcinku ruch towarowy został wstrzymany.

- Zawsze przy tego typu wypadkach powoływana jest specjalna komisja, której celem jest stwierdzenie przyczyn zdarzenia. Trzeba dokonać oględzin miejsca, zrobić dokumentację fotograficzną, potem należy dokonać analizy zebranego materiały. W tym przypadku przewodniczącym tej komisji będzie przedstawiciel przewoźnika, firmy Cargo. Na chwilę obecną nie można stwierdzić ile czasu zajmą prace komisji - mówi E. Symonowicz-Ginter.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama