Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wolniej po Gdańsku

Prace związane z budową nowych arterii komunikacyjnych i przebudową starych stawiają miasto w czołówce pod względem przejezdności w Polsce. Statystyka cieszy, ale mieszkańcy znów będą stali w korkach.

Kierowcy w Gdańsku znów będą musieli uzbroić się w cierpliwość   Kierowcy w Gdańsku znów będą musieli uzbroić się w cierpliwość Katarzyna Banc /Foto Gość Jak informuje Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, od dziś przez miesiąc (do 15 maja) zwężona została do jednego pasa ruchu jezdnia na ul. Trakt św. Wojciecha w ul. Zaroślak, na wysokości wiaduktu nad torami kolejowymi. Trwają tam prace przy naprawie ceglanego muru oporowego. Natomiast od jutra (16 kwietnia) do końca czerwca zwężeniu ulegnie również ul. Zaroślak, na odcinku od ul. Na Stoku po ul. Cienistą. Te prace są związane z przebudową kolektora sanitarnego.

- W Gdańsku powstaje nowy odcinek kolektora sanitarnego „Zaroślak” o średnicy 1,0 m z rur żelbetowych o długości ok. 1,5 km. Inwestycja zostanie przeprowadzona metodą bezwykopową w ulicach Zaroślak i Brzegi. Oznacza to mniejszą uciążliwość prac niż w przypadku metody wykopu otwartego - wyjaśnia Anna Nawała z Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

Do końca bm. trwać będą również prace na ul. Żołnierzy Wyklętych we Wrzeszczu. Tam uległy zwężeniu obie jezdnie, na odcinku od ul. Kościuszki do mostu nad torami, w związku z naprawą gwarancyjną dylatacji wiaduktu. W najbliższych tygodniach kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma