Nowy Numer 29/2018 Archiwum

5-letnia dziewczynka zamordowana

Jej ciało znaleziono dziś po południu w parku w Brzeźnie.

W parku w Brzeźnie znaleziono kolejne zwłoki.   W parku w Brzeźnie znaleziono kolejne zwłoki. Jan Hlebowicz /Foto Gość - Potwierdzam, dziś około 14.30 komenda miejska policji odebrała zgłoszenie o odnalezieniu w parku w Brzeźnie zwłok 5-letniej dziewczynki - mówi prok. Ewa Burdzińska z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w rozmowie telefonicznej dla GN, bezpośrednio po dokonaniu oględzin miejsca zdarzenia.

Policja natychmiast rozpoczęła śledztwo. Niedługo potem funkcjonariusze zatrzymali ojca dziecka. - W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do popełnienia zbrodni, ale nie wyjaśnił motywów swego postępowania. Więcej informacji w tej chwili nie mogę udzielić - powiedziała nam prok. Burdzińska.

W tej chwili w miejscu znalezienia zwłok dziecka pracuje policyjna ekipa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpiecza ślady. Teren jest zabezpieczony przez funkcjonariuszy policji. 

Jak się dowiedzieliśmy, zatrzymany mężczyzna ma 31 lat. Odebrał córkę z przedszkola i zabrał na spacer do parku. Nie wiadomo, dlaczego ją zabił. Policjanci zatrzymali go kilkadziesiąt minut później w mieszkaniu.

Domniemany sprawca zostanie przesłuchany w prokuraturze najszybciej jutro. 

Dziewczynkę zamordowano w tej samej okolicy, gdzie pod koniec lutego od ciosów nożem zginęła 17-letnia Agata z Wejherowa. Sprawcy tamtego morderstwa do dej pory nie schwytano, ale policja nie łączy ze sobą tych spraw.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma