Szkoła dla seniora

Organizm potrzebuje ruchu, nie jest stworzony do bezczynności. O tej podstawowej prawdzie przypominano podczas dzisiejszego wykładu w Akademii Seniora.

Szkoła dla seniora   Łukasz Zaborowski na co dzień jest wielkim pasjonatem sportu. Zdrowym trybem życia próbował zarazić seniorów. Katarzyna Banc /Foto Gość - Każdej osobie, także tej, która cierpi na rozmaite dolegliwości, aktywność fizyczna przynosi konkretne korzyści. Dzięki niej można poprawić ogólną sprawność organizmu, a przez to lepiej się czuć - mówi Łukasz Zaborowski, który spotkał się z osobami starszymi w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniora Swissmed, by propagować nowoczesne formy ruchu.

Prowadził wykład w ramach coczwartkowych zajęć Akademii Seniora. Ta otwarta inicjatywa jest skierowana do osób starszych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę.

Wykłady o charakterze teoretyczno-praktycznym wygłaszają specjaliści z różnych dziedzin: lekarze, geriatrzy, psychologowie, fizjoterapeuci i cieszą się rosnącą popularnością.

COiAS zaprasza również do dołączenia do Klubu Inicjatyw Seniora. - Chcieliśmy dać seniorom przestrzeń do spotkania, w którą mogą aktywnie zaangażować się, zobaczyć, że są potrzebni, że drzemie w nich ogromny potencjał twórczy. Przychodząc do naszego centrum mają się tutaj czuć jak u siebie - tłumaczy Andrzej Urbański, odpowiedzialny za projekt.

Klubowicze, których jest obecnie ok. 50 mogą aktywnie spędzać czas w ramach zorganizowanych zajęć.

Szkoła dla seniora   Klub Inicjatyw Seniora pozwala osobom starszym w ciekawy sposób spędzić wolny czas. - Możliwości mamy różnorodne. Możemy uczestniczyć w kursach językowych lub komputerowych. Osobiście wolę te bardziej ruchowe dlatego przychodzę na zajęcia gimnastyczne i turystyczne - mówi pani Lila, mieszkanka Moreny, od dwóch miesięcy członkini klubu.

Kolejne spotkanie w ramach "Wiosennej Akademii Seniora" odbędzie się w przyszły czwartek, 23 kwietnia o godz. 11 w budynku Swissmed ul. Wileńska 44.

Psycholog Jarosław Zabojszcz wygłosi wykład nt. "Akceptacja siebie i partnera pomimo upływu czasu".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..