Nowy numer 21/2018 Archiwum

Szkoła dla seniora

Organizm potrzebuje ruchu, nie jest stworzony do bezczynności. O tej podstawowej prawdzie przypominano podczas dzisiejszego wykładu w Akademii Seniora.

Łukasz Zaborowski na co dzień jest wielkim pasjonatem sportu. Zdrowym trybem życia próbował zarazić seniorów.   Łukasz Zaborowski na co dzień jest wielkim pasjonatem sportu. Zdrowym trybem życia próbował zarazić seniorów. Katarzyna Banc /Foto Gość - Każdej osobie, także tej, która cierpi na rozmaite dolegliwości, aktywność fizyczna przynosi konkretne korzyści. Dzięki niej można poprawić ogólną sprawność organizmu, a przez to lepiej się czuć - mówi Łukasz Zaborowski, który spotkał się z osobami starszymi w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniora Swissmed, by propagować nowoczesne formy ruchu.

Prowadził wykład w ramach coczwartkowych zajęć Akademii Seniora. Ta otwarta inicjatywa jest skierowana do osób starszych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę.

Wykłady o charakterze teoretyczno-praktycznym wygłaszają specjaliści z różnych dziedzin: lekarze, geriatrzy, psychologowie, fizjoterapeuci i cieszą się rosnącą popularnością.

COiAS zaprasza również do dołączenia do Klubu Inicjatyw Seniora. - Chcieliśmy dać seniorom przestrzeń do spotkania, w którą mogą aktywnie zaangażować się, zobaczyć, że są potrzebni, że drzemie w nich ogromny potencjał twórczy. Przychodząc do naszego centrum mają się tutaj czuć jak u siebie - tłumaczy Andrzej Urbański, odpowiedzialny za projekt.

Klubowicze, których jest obecnie ok. 50 mogą aktywnie spędzać czas w ramach zorganizowanych zajęć.

Klub Inicjatyw Seniora pozwala osobom starszym w ciekawy sposób spędzić wolny czas.   Klub Inicjatyw Seniora pozwala osobom starszym w ciekawy sposób spędzić wolny czas. - Możliwości mamy różnorodne. Możemy uczestniczyć w kursach językowych lub komputerowych. Osobiście wolę te bardziej ruchowe dlatego przychodzę na zajęcia gimnastyczne i turystyczne - mówi pani Lila, mieszkanka Moreny, od dwóch miesięcy członkini klubu.

Kolejne spotkanie w ramach "Wiosennej Akademii Seniora" odbędzie się w przyszły czwartek, 23 kwietnia o godz. 11 w budynku Swissmed ul. Wileńska 44.

Psycholog Jarosław Zabojszcz wygłosi wykład nt. "Akceptacja siebie i partnera pomimo upływu czasu".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma