Nowy numer 43/2020 Archiwum

Duże zmiany na gdańskim lotnisku

Gotowy jest projekt przedłużenia ul. Słowackiego. Port Lotniczy w Gdańsku zyska nowy dojazd przed terminal T2.

Dojazd przed terminal T2 w Gdańsku i wyjazd sprzed lotniska odbywa się obecnie z jednej strony - od ul. Spadochroniarzy. W efekcie samochody jeżdżą tam w dwóch kierunkach i zawracają na niewielkiej pętli za terminalem. Ponadto przed nowy terminal nie mogą wjeżdżać autobusy miejskie i autokary z turystami. Takie rozwiązanie odbiega znacznie od standardów przyjętych na europejskich lotniskach, gdzie przed wyjściem z terminali ruch odbywa się tylko w jednym kierunku. Zapewnia to przepustowość dróg przed lotniskiem oraz ułatwia pasażerom podróż z portu lotniczego do centrum miasta.

By zbliżyć się do standardów europejskich, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przygotowała projekt budowy nowego dojazdu do lotniska. Inwestycja zakłada budowę kilkusetmetrowego odcinka ul. Słowackiego jako jezdni dwupasmowej jednokierunkowej o szerokości 7 m. Tam powstaną pasy włączenia i wyłączenia oraz wjazdy na teren portu lotniczego. Na nowej drodze przewidziano również budowę chodników, oświetlenia czy ścieżki rowerowej.

Ulica Słowackiego będzie przedłużona tak, by mógł się do niej podłączyć port lotniczy i już na swoim terenie przygotować układ drogowy odpowiadający potrzebom pasażerów. Całość ma być gotowa przed końcem tego roku. Kosztami robót miasto z lotniskiem podzieli się po połowie.

Zmiany przejdą również drogi wewnętrzne lotniska. Wydłużony zostanie parking Kiss & Fly przed terminalem, pojawi się także miejsce dla autobusów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama