Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zagrają w piłkę dla niezłomnych

- Przez wiele lat kłamano i milczano na temat walki o niepodległość Polski. Najwierniejsi jej synowie, rezygnujący z normalnego życia, swoich ambicji, planów, miłości byli wyklęci. Dziś możemy o nich czytać, mówić, poznawać ich historie i składać hołd jako niezłomnym - mówi Justyna Walczak, współorganizatorka.

Szkoła "Fregata" już po raz trzeci organizuje Turniej Piłki Nożnej im. Żołnierzy Wyklętych. To wielkie wydarzenie sportowo-kulturalne odbędzie się 25 kwietnia w Oliwie przy ul. Cystersów 13.

Oprócz rozgrywek piłkarskich, w których weźmie udział 20 drużyn w 5 kategoriach, organizatorzy przewidzieli gry terenowe dla dzieci związane z tematyką turnieju, wykłady poświęcone żołnierzom niezłomnym prowadzone przez historyków IPN oraz filmy historyczne w reż. Arkadiusza Gołębiewskiego. Harmonogram turnieju można znaleźć TUTAJ.

- Nasze placówki edukacyjne: przedszkole, Szkoła dla Dziewcząt i Szkoła dla Chłopców "Fregata" - opierają się na tradycyjnych wartościach, szacunku dla Polski i jej bohaterów. To pragnienie, by nie zginęła pamięć o nich i wartościach, o które walczyli, by stanowili wzór do naśladowania dla młodych pokoleń, popycha nas do działania - zaznacza J. Walczak.

- Mecze są jedynie pretekstem do spotkania i przedstawienia młodzieży sylwetek polskich patriotów i bohaterów - dodaje Paweł Kunda, założyciel Akademii Piłkarskiej "Fregata".

Więcej o różnych formach upamiętniania żołnierzy niezłomnych na Pomorzu w 17. numerze "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama