Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wprowadził nas w obszar wolności

- Jan Paweł II mówił o wielkiej miłości do ojczyzny. Wskazywał, abyśmy szanowali jej historię, tradycję i chrześcijańską tożsamość - mówił ks. dr Krzysztof Drews.

W kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni 27 kwietnia odprawiona została Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył ks. prof. Jacek Bramorski, proboszcz parafii. Homilię wygłosił ks. dr Krzysztof Drews, wykładowca Gdańskiego Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego.

- Jan Paweł II, niczym dobry wychowawca, wprowadzał nas po 1989 roku w obszar wolności. Wolność była z jednej strony ogromnym darem, ale z drugiej przynosiła różnego rodzaju niebezpieczeństwa współczesnego świata. Ojciec święty przestrzegał, że niewola, która miała miejsce za czasów Polski Ludowej, nie może zostać zastąpiona niewolą grzechu - podkreślił w homilii kapłan.

- Niech słowa Jana Pawła II nie będą tylko westchnieniem za Polakiem, który został papieżem. Niech nauczanie ojca świętego będzie dla nas drogowskazem w naszej codzienności, byśmy, kierując się jego myślami, jeszcze bardziej miłowali ojczyznę - naszą matkę - zakończył duchowny.

Po uroczystej Eucharystii w auli akademickiej Archidiecezjalnego Kolegium Teologicznego odbyło się sympozjum poświęcone tematowi miłości ojczyzny w życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Więcej na ten temat TUTAJ.

Kanonizacja w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 27 kwietnia 2014 roku przeszła do historii Kościoła jako wyjątkowa. Papież Franciszek w obecności swojego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI wyniósł na ołtarze dwóch biskupów Rzymu. W homilii ojciec święty powiedział o Janie Pawle II i Janie XXIII: "Byli to dwaj ludzie mężni, pełni szczerości Ducha Świętego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama