Nowy numer 2/2021 Archiwum

W sobotę impreza, w niedzielę Msza

Co młodzi mogą dać Kościołowi? Mogą zaproponować, jak dość do nieba i zrobić to stylowo. Młodzi z Trójmiasta postanowili w internecie dzielić się swoim doświadczeniem wiary.

W sobotę impreza, w niedzielę Msza   Są młodzi, ambitni i pełni pasji, łączy ich przyjaźń. Postanowili w internecie mówić, że wiara wcale nie jest nudna Katarzyna Banc /Foto Gość Pod koniec zeszłego roku grupa przyjaciół z Gdańska uruchomiła stronę 12kamieni.pl. - Chcemy promować wiarę i chrześcijaństwo jako styl życia, bo życie nie może być podzielone na zasadzie, że tu, w Kościele, mam moją wiarę, a wychodząc z niego, zaczynam inne życie. Wiara przenika wszystkie sfery. Sami tak żyjemy i chcemy tym inspirować innych. To normalne, że w sobotę wieczorem idę na imprezę, a w niedzielę rano jestem na Mszy św. - mówi Adam Dzięciątko, webmaster serwisu.

Ale 12kamieni to nie tylko teksty. Projekt coraz częściej wykracza poza świat wirtualny. - Albo angażujemy się, albo sami tworzymy różne akcje w Kościele, które będą na poziomie - tłumaczy Alek Konieczny, szef całego projektu. - Dla nas bardzo ważna jest jakość tego, z czym wychodzimy do innych, chcemy, by nasze propozycje były atak samo atrakcyjne, jak propozycje niechrześcijańskie.

Na sobotnie wieczory zaproponowali klimatyczne spotkania jazzowe. Dobrzy muzycy i wokaliści spotykają się w sercu Gdańska na "Pray Session". - W muzyce jazzowej jest dużo emocji, one właściwie budują tą muzykę. Jednak w tych spotkaniach chodzi nie tylko o muzykę, ale i modlitwę - mówi Agnieszka Borowska, która skończyła wokal, a w serwisie redaguje dział kobiecy.

Więcej o projekcie i pomysłach młodych z Gdańska przeczytasz w "Gościu Gdańskim" 19/2015 na 10 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Kuba0
    30.04.2015 20:21
    Czy Światowe Dni Młodzieży są potrzebne w przyszłym roku,czy nie lepiej by było gdyby wysłać te pieniadze, na pomoc dla Nepalu?Czy mozliwe jest radosne świetowanie i zarabianie na religii,gdy tysiące osób pozostało bez dachu nad głową w Nepalu?Czy kościół katolicki jest odpowiedzialny,i czy wie coś na temat miłosierdzia i pomocy bliżnim?temat do rożważania w zagonionym egoistycznym świecie
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama