Nowy numer 25/2022 Archiwum

Majowe z Gościem

W polską duchowość od początków chrześcijaństwa wpisane są szacunek i miłość do Matki Bożej. Jej kult, zwłaszcza w rozpoczętym kilka dni temu maju, przybiera przeróżne formy zewnętrzne. Chcemy się nimi pochwalić. Dlatego prosimy: zrób zdjęcie i prześlij je do redakcji.

Nabożeństwa majowe to nie tylko domena wielkich kościołów czy maryjnych sanktuariów. Od wieków polscy katolicy gromadzą się w swoich społecznościach lokalnych, by poprzez śpiew czy odmawianie Litanii Loretańskiej zanosić do Matki swoje prośby i dziękczynienia. Modlitewne spotkania przy wiejskich kapliczkach, przydrożnych krzyżach, w naszych kościołach i kaplicach są niewątpliwie fenomenem w wymiarze Europy, a nawet świata. Pozostają jednak, z oczywistych względów, znane jedynie lokalnej społeczności.

Warto się nimi podzielić z innymi, ponieważ przykład oddania Maryi, a przez Nią Bogu samemu może stać się dla wielu prawdziwym pomnożeniem wiary. Zwracamy się więc z prośbą do naszych czytelników, aby majowe spotkania z Maryją dokumentowali zdjęciami z tych nabożeństw.

Wykonane fotografie wraz z krótkim opisem zawierającym informacje dotyczące miejsca spotkania, początków jego historii oraz objaśnienia ukazujące lokalne zwyczaje można przesyłać na nasz adres mailowy: gdansk@gosc.pl. Opublikujemy je w serwisie na naszej stronie internetowej. Czekamy na zdjęcia przedstawiające zarówno wydarzenia gromadzące ogromne rzesze ludzi, jak i takie, w których uczestniczy zaledwie kilka osób. Te drugie wydają się być szczególnie cenne, pokazują bowiem coś, co jest skarbem i duchową siłą lokalnych społeczności. Idea jest prosta: módl się, zrób zdjęcie, wyślij je do naszej redakcji, a inni je zobaczą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama