Nowy numer 21/2022 Archiwum

Dla zmęczonych hałasem popkultury

- Dziedzictwo muzyki sakralnej na przestrzeni wieków jest wspólnym dziedzictwem całej ludzkości - podkreśla ks. prof. Jacek Bramorski, organizator konferencji "Musica Sacra".

W Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku 6 i 7 maja już po raz 12. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu "Musica Sacra". Podczas sympozjum wybitni specjaliści podejmą temat tradycji i współczesności w muzyce sakralnej.

- Muzyka kościelna jest bardzo istotną częścią europejskiego i światowego dziedzictwa kulturowo-duchowego. Jej zadaniem jest przybliżanie światu wiecznego, Bożego piękna, które budzi w ludzkich sercach radość i nadzieję - tłumaczy ks. prof. Bramorski.

Na konferencji mile widziani są m.in. organiści, dyrygenci chórów kościelnych i miłośnicy muzyki sakralnej. - Wszystkich zmęczonych hałasem popkultury i tęskniących za duchowym pięknem muzyki zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie - zachęca ks. prof. Bramorski.

Relacja z konferencji już wkrótce na: gdansk.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama