Nowy numer 20/2022 Archiwum

Poznaj swoją położną

Jak przygotować się do ciąży i porodu? W jaki sposób pielęgnować noworodka i niemowlę? Jak należy udzielać pierwszej pomocy dziecku? Na te i inne pytania odpowiedzą położne i studentki położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W Galerii Bałtyckiej 8 maja o godz. 11 odbędzie się akcja społeczna "Poznaj swoją położną".

- Kobiety w różnym okresie swojego życia, począwszy od wczesnej młodości aż do okresu okołomenopauzalnego, będą mogły uzyskać wiele interesujących informacji na naszych stoiskach. Od pielęgnacji noworodka, poprzez porady w zakresie ciąży, porodu i połogu, edukacji na temat chorób przenoszonych drogą płciową, aż po styl życia w okresie klimakterium - informuje Karolina Kulaszewicz, studentka III roku położnictwa, współorganizatorka.

Wszyscy chętni będą mogli także zasięgnąć porady dietetyka, który odpowie na pytanie dotyczące odpowiedniego odżywiania przed i w trakcie ciąży. Będzie również można zmierzyć ciśnienie tętnicze i zbadać poziom glukozy we krwi.

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe "Przyszłe Położne". Patronami wydarzenia są Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama