Nowy numer 20/2022 Archiwum

Hojnie dla poszkodowanych

We wszystkich kościołach archidiecezji trwa zorganizowana przez Caritas Polska zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu.

- Caritas Polska rozpoczęła akcję pomocy dla Nepalu bezpośrednio po wiadomości o kataklizmie, który dotknął ten kraj. Dzisiejsza zbiórka na terenie archidiecezji wpisuje się w te działania. Mam nadzieję, że dzięki temu pomoc będzie miała  bardziej konkretny wymiar - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

Ksiądz dyrektor tłumaczy, że wszystkie zebrane pieniądze 10 maja trafią na konto ogólnopolskiej centrali.

W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych było wielu członków parafialnych zespołów Caritas. To oni stali z puszkami przy wyjściach z kościołów.

- Nepal dotknęła wielka tragedia. Widać jednak, że nasi parafianie czują się odpowiedzialni za pomoc braciom doświadczającym cierpienia nawet w tak odległych zakątkach świata. Do puszek swoje ofiary wrzuca wiele osób wychodzących z niedzielnych Mszy św. Czasem jest to przysłowiowy wdowi grosz. Często jednak zdarzają się banknoty o najwyższych nominałach - mówi pani Maria, która kwestowała w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama