Nowy numer 20/2022 Archiwum

Na Pomorzu Komorowski przed Dudą

Andrzej Duda wygrał I turę wyborów prezydenckich. W II zmierzy się z Bronisławem Komorowskim. Jednak na Pomorzu lepszy wynik osiągnął urzędujący prezydent.

Wyniki badania late poll przeprowadzonego przez pracownię IPSOS wskazują, że najwięcej głosów zdobył kandydat PiS Andrzej Duda - 34,5 proc. Na drugim miejscu znalazł się urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, który zdobył 33,1 proc. głosów. Paweł Kukiz przekonał do siebie 20,5 proc. Polaków, Janusz Korwin-Mikke - 3,5 proc., a Magdalena Ogórek - 2,4 proc.

Według prognoz, na Pomorzu wygrał B. Komorowski, który zdobył 40,7 proc. Na obecnego prezydenta chętniej glosowano jedynie na Opolszczyźnie. Drugi w woj. pomorskim był A. Duda z wynikiem 27,9 proc. Był to trzeci najgorszy wynik kandydata PiS w skali kraju. P. Kukiz osiągnął wynik zbliżony do ogólnopolskiego - głos oddało na niego 19,8 proc. mieszkańców województwa pomorskiego.

Według protokołu z Okręgowej Komisji Wyborczej nr 36 w Gdańsku, w pierwszej turze wyborów prezydenckich B. Komorowski zdobył 45,38 proc. poparcia, drugi był A. Duda - 24,81 proc. Trzeci wynik w Gdańsku uzyskał P. Kukiz - 19,47 proc.

Mieszkańcy Sopotu głosowali w ramach 35. Okręgowej Komisji Wyborczej, która - poza ich miastem - objęła powiaty: gdański, kartuski, kościerski, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski i tczewski. Tutaj także wygrał B. Komorowski, który zdobył 118 338 głosów, co dało mu 40,9 proc. poparcia. Na drugim miejscu uplasował się A. Duda z poparciem na poziomie 30,7 proc. P. Kukiz zdobył 19 proc.

Według informacji uzyskanych z 37. Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdyni, wyniki wyborów zostaną podane do wiadomości o godz. 13.

Aktualizacja: Wyniki z 37. Okręgowej Komisji Wyborczej w Gdyni, obejmującej - oprócz Gdyni - także powiaty wejherowski oraz pucki nie odbiegają od pozostałych w Trójmieście. Zwyciężył tu B. Komorowski, zdobywając 43,96 proc. poparcia. Na drugim miejscu znalazł się A. Duda, na którego zagłosowało 25,58 proc. uprawnionych. Na trzecim miejscu uplasował się P. Kukiz, otrzymując 20,41 proc.

Szacunkowa frekwencja w woj. pomorskim wyniosła 50,1 proc. Według wstępnych ustaleń, w skali całego kraju do urn wyborczych poszło 48,8 proc. uprawnionych.

Dane dotyczące frekwencji i wyników wyborów będziemy aktualizować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama