Nowy numer 20/2022 Archiwum

Wycieczkowce znowu w Gdyni

Kilka dni temu zainaugurowany został kolejny sezon wycieczkowców w gdyńskim porcie. W czwartek 14 maja po raz pierwszy w tym roku Gdynię odwiedził pływający pod włoską banderą wycieczkowiec AIDAcara.

Statek zacumował przy nabrzeżu Francuskim w Gdyni (obok budynku Muzeum Emigracji) około godz. 8 rano.

AIDAcara mierzy ponad 193 m długości. Jednorazowo na statku przebywać może prawie 1200 pasażerów oraz 360 członków załogi. Do dyspozycji gości jest 11 pokładów, na których znajdują się m.in. restauracje, baseny, spa, sauna, pole golfowe, boisko do koszykówki, a nawet teatr. Cara jest jednym z 10 statków należących do firmy AIDA. Gdynię odwiedzi w tym roku jeszcze 4 razy.

Tegoroczny sezon wycieczkowców nie będzie tak obfity, jak w ubiegłych latach. W sumie w tym roku zaplanowano 47 wizyt 16 jednostek.

Największym statkiem odwiedzającym Gdynię będzie Celebrity Eclipse z Malty. Mierzący ponad 317 m długości wycieczkowiec przypłynie do Polski już 10 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama