Nowy numer 21/2022 Archiwum

Młodzi aktorzy na wyspie

- Pracując z dziećmi i młodzieżą kładziemy nacisk na rozwój talentów. Staramy się rozwijać wrażliwość poprzez kontakt ze sztuką i kulturą - mówi Iwona Poniatowska-Olejniczak, dyrektor Gdańskich Domów Dla Dzieci, współorganizator wydarzenia.

Pięćdziesięcioro młodych adeptów sztuki ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych z województwa pomorskiego 18 maja wzięło udział w I Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych. Wydarzenie odbyło się na gdańskiej Wyspie Sobieszewskiej.

Do udziału w przeglądzie zaproszeni zostali aktorzy-amatorzy i miłośnicy sztuki, którzy zaprezentowali swój dorobek artystyczny. Publiczność obejrzała przedstawienia mieszczące się w kilku kategoriach scenicznych, m.in. bajki, pantomimy, kabaretu i pantomimy.

- Sztuka odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. Może pomóc w rozumieniu rzeczywistości oraz budowaniu do niej pozytywnego stosunku: rozbudzić myślenie i emocje, ukazywać obszary piękna, zachęcić do postawy twórczej, wskazać na potrzebę kontaktu z ludźmi. Teatr w życiu dzieci i młodzieży jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym ich rozwój - podkreśla I. Poniatowska-Olejniczak.

Dokonania młodych aktorów oceniło profesjonalne jury, któremu przewodziła Rita Jankowska, założycielka, dyrektor artystyczny i reżyser "Teatru Błękitna Sukienka" w Gdańsku, pedagog dramy i dramatopisarka. Na zakończenie wszystkie zespoły biorące udział w przeglądzie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Po strawie duchowej było też coś dla głodnych i spragnionych i - grill, grochówka i ciasto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama