Nowy numer 26/2022 Archiwum

Jak głosowało Pomorskie?

W województwie pomorskim II turę wyborów prezydenckich wygrał Bronisław Komorowski. Urzędujący prezydent uzyskał tu 59,78 proc. głosów.

Prezydentowi Komorowskiemu największego poparcia udzielili mieszkańcy Sopotu, gdzie głos na niego oddało 66,22 proc. mieszkańców.

Na Andrzeja Dudę w województwie pomorskim głosowało 40,22 proc. wyborców. Prezydent elekt najlepszy wynik uzyskał w powiecie kartuskim, gdzie głos na niego oddało 49,96 proc. wyborców.

Frekwencja wyniosła 56,72 proc. uprawnionych do głosowania, była więc o 2,76 punktu procentowego wyższa od ogólnopolskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama