Nowy numer 33/2022 Archiwum

Koncerty na Boże Ciało

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w diecezji odbędą się trzy koncerty ewangelizacyjne.

Pierwszy z koncertów rozpocznie się o godz. 16 na pl. Jakuba Wejhera w Wejherowie. Śpiew poprowadzi zespół "Propaganda Dei". W programie wydarzenia: tańce, śpiewy, świadectwa i konkursy z nagrodami. - Pragniemy, by przygotowany przez Stowarzyszenie Ruchu Światło-Życie koncert zwrócił uwagę na obecność Pana Boga w naszej codzienności - mówi ks. Krzysztof Sieniawski z parafii Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie. - Zapewniamy radosne przeżycie popołudnia. Przyjdź, zobacz, posłuchaj. Ewangelia nie jest nudna! Ewangelia jest dla Ciebie! - dodaje.

Tradycyjnie na Długim Targu w Gdańsku będą wielbić Pana "Katolicy na ulicy". Impreza organizowana przez SNE Gdańsk rozpocznie się o godz. 16.30. W programie: modlitwa, śpiewy, zabawy oraz koncert uwielbienia w wykonaniu orkiestry symfonicznej oraz chóru trójmiejskich wspólnot. Tegoroczne hasło festynu ewangelizacyjnego to: "Szczęśliwi jesteście!".

Koncert "Bogu - Chwała!" będzie radosnym akcentem na koniec dnia w Rumi. O godz. 19 na Stadionie Miejskim (ul. Mickiewicza 43) wystąpi powołany specjalnie do tego wydarzenia chór wraz z zespołem instrumentalnym. Modlitwę podczas wieczoru prowadzić będą ks. Mariusz Świerczyński i ks. Krystian Wilczyński. Natomiast świadectwem podzieli się ks. Jan Kaczkowski z puckiego Hospicjum św. Ojca Pio. - Naszym pierwszym i podstawowym celem jest publiczne uwielbienie Pana Boga. Chcemy to zrobić na stadionie. Głośno, z rabanem - mówi Krzysztof Gatz, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama