Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Pieszo do mistyczki

- Pragniemy odkrywać na nowo kolejny raz naszą świętą gdańską - bł. Dorotę z Mątowów Wielkich. Pragniemy przez jej wstawiennictwo modlić się zwłaszcza za małżeństwa w kryzysie i za narzeczonych, którzy przygotowują się do sakramentu małżeństwa. Chcemy się modlić również za tych, którzy nie potrafią podjąć decyzji o małżeństwie - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, organizator II pieszej pielgrzymki do Mątowów Wielkich.

Dwudniowa piesza pielgrzymka do Mątowów Wielkich (diecezja elbląska), miejsca urodzenia bł. Doroty, wyruszy w piątek 5 czerwca, po Mszy św. o 6.30 odprawionej w bazylice Mariackiej.

Pierwszego dnia pątnicy odwiedzą: Przejazdowo, Wiślinkę, Trzcińsko, Kiezmark, Ostaszewo i Nową Cerkiew (miejsce noclegu). Drugiego dnia przejdą przez: Boręty, Lisewo, Kończewice, by o 15.00 wziąć udział w uroczystej Mszy św. i agapie w Mątowach Wielkich. Powrót autokarem do Gdańska w sobotę, 6 czerwca, około 17.00.

- Mieszkańcy Pomorza przez wieki czcili bł. Dorotę, patronkę Pomorza, kobiet i trudnych małżeństw. Z czasem została nieco zapomniana. Teraz chcemy odnowić jej kult - tłumaczy ks. Krzysztof Ławrukajtis.

- Pierwsza, zeszłoroczna pielgrzymka była przetarciem szlaku. Wtedy doświadczyliśmy ogromnej miłości Pana Boga i opieki, bo z przygotowaniami nie było łatwo - opowiada.

- Ks. Sławomir Małkowski, proboszcz parafii w Mątowach Wielkich opowiedział pielgrzymom historię i streścił duchowość bł. Doroty. Jego słowa wprowadziły nas w głębię doświadczeń, o których na co dzień zapominamy - dodaje.

Więcej informacji o pielgrzymce na stronie: www.facebook.com/gdanskapielgrzymka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama