Nowy numer 33/2022 Archiwum

Biernacki i Korol ministrami

Gdyński poseł PO Marek Biernacki został ministrem-koordynatorem ds. służb specjalnych. Gdańszczanin Adam Korol, wioślarz, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, został ministrem sportu w rządzie Ewy Kopacz.

Urodziny w Sopocie Marek Biernacki był już wcześniej ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jerzego Buzka i oraz ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. Ostatnio pełnił funkcję przewodniczącego sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

W wyborach parlamentarnych w 2005, 2007 i 2011 był wybierany jako poseł z okręgu gdyńskiego. W ostatnich wyborach do Sejmu, Marek Biernacki zwyciężył w okręgu gdyńskim, gdzie zdobył ok. 66 tys. głosów.

Kolejnym mieszkańcem Trójmiasta, który trafił do rządu w ramach jego rekonstrukcji jest gdańszczanin Adam Korol. Związanym ze sportem od 13. roku życia. Podczas swojej kariery reprezentował klub AZS-AWFiS Gdańsk. Pięciokrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich: w Atlancie 1996, Sydney 2000, Atenach 2004, Pekinie 2008 i Londynie 2012). Czterokrotnie był mistrzem świata w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn (2005, 2006, 2007, 2009), mistrz Europy (2010).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama