Nowy numer 37/2021 Archiwum

Narkotyki za 2 mln zł

Ponad 36 kg haszyszu i prawie kilogram amfetaminy o szacunkowej wartości 2 mln zł przechwyciła na Pomorzu Straż Graniczna. Zatrzymano 42-letniego mężczyznę, do którego należały narkotyki.

Strażnicy od jakiegoś czasu podejrzewali, że 42-letni mieszkaniec woj. pomorskiego handluje narkotykami. Zatrzymali go do rutynowej kontroli drogowej niedaleko Wejherowa i przeszukali jego samochód. W schowku znaleźli pakunek z amfetaminą. Potem przeszukali posesję w jednej z nadmorskich miejscowości, gdzie ukryta była skrzynia, a w niej przeszło 36 kg haszyszu.

Handlarz narkotyków został zatrzymany przez funkcjonariuszy. - Postanowieniem Sądu Rejonowego w Wejherowie, mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wejherowie. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności - informuje Andrzej Jóźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

To rekordowa ilość narkotyków przechwyconych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w ostatnich latach. W ubiegłym roku było to prawie 30 kg o wartości prawie 1,2 mln zł, a w całej Polsce w 2014 r. Straż Graniczna zajęła narkotyki warte przeszło 9,5 mln zł.

Narkotyki za dwa miliony złotych zajęła Straż Graniczna
Straż Graniczna

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama