Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Grillowanie w Gdyni

Gdyńscy radni PiS Marcin Horała i Michał Bełbot przedstawili projekt uchwały o uproszczeniu procedury dotyczącej legalnego rozpalania ognisk oraz gillowania na Polance Redłowskiej.

Przede wszystkim uproszenie procedury ma zachęcić mieszkańców do tego, by zamiar spędzenia czasu przy otwartym ogniu zgłaszali. - Zdecydowanie zwiększy to bezpieczeństwo, bo nielegalne, karane mandatami ogniska i tak są tu rozpalane - wyjaśnia M. Horała.

Radni podkreślają, że obecnie procedura jest czasochłonna oraz nie zapewnia uzyskania zgody osobom indywidualnym chcącym spędzić czas przy grillu. - Jeżeli chcemy legalnie rozpalić ognisko w Gdyni, to jako jednostka nie możemy tego zrobić - mówi Marcin Horał. - Najlepiej znaleźć jakąś organizację społeczną albo stowarzyszenie i w ich imieniu wystąpić z wnioskiem o czasowe zajęcie terenu do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji UM Gdyni, który ma bliżej nieokreślony czas na odpowiedź.

- Jednocześnie jednym z warunków udostępnienia, jeżeli uda nam się zdobyć zgodę z tego wydziału, jest zgłoszenie terenu do przekazania przed i po imprezie w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdyni oraz poinformowanie Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej - wyjaśnia Michał Bełbot.

Radni przywołują gdański Park Prezydenta Ronalda Reagana, w którym legalne rozpalanie ognisk oraz grillowanie nie wymaga tak skomplikowanej procedury. - Wystarczy wysłać maila z siedmiodniowym wyprzedzeniem do Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, aby zarezerwować termin - wyjaśnia M. Bełbot.

Polanka Redłowska miałaby być pierwszym miejscem w Gdyni, gdzie uproszczona procedura znalazłaby zastosowanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama