Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rzecznicy z potencjałem

- Dzisiaj uczymy się przede wszystkim jak pisać teksty dla prasy oraz jak przygotowywać informacje w mediach, zwłaszcza społecznościowych. Chcemy zachęcić młodzież do idei wolontariatu - mówi prowadząca szkolenie Monika Zubowicz z diecezji ełckiej.

Szkolenia wolontariuszy mających posługiwać podczas Światowych Dni Młodzieży wkroczyły w kolejną fazę. Po okrasie przeznaczonym na budowanie wzajemnych relacji, rozpoczął się czas konkretnego zdobywania wiedzy i umiejętności.

W sobotnie przedpołudnie w archidiecezjalnym Centrum Duszpasterstwa Młodzieży przy ul Słowackiego spotkało się 26 spośród wolontariuszy, by zgłębić tajniki zarządzania informacją.

- Wiadomości trzeba tak przygotować, aby trafiły bezpośrednio do młodych, by jak najwięcej z nich dowiedziało się o tym, co robimy - wyjaśnia Monika Zubowicz.

- Najłatwiej dzisiaj dotrzeć do młodzieży przez media społecznościowe. To dla młodych najbardziej dostępne źródło informacji - zaznacza. Podkreśla też, że po podobnych szkoleniach liczba wolontariuszy wzrasta kilkukrotnie.

- Oni mają stać się rzecznikami tej sprawy - mówi o uczestnikach szkolenia. - Młodzi, którzy dzisiaj przyszli na szkolenie mają ogromny potencjał. To po prostu petarda. Wymyślaliśmy już nowe hasła i tytuły. Na facebookowym profilu ŚDM archidiecezji gdańskiej publikujemy relację na żywo z dzisiejszego wydarzenia -relacjonuje.

Rzecznicy z potencjałem   Nad szkoleniami organizowanymi przez KSM czuwa Karol Przybysz ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Wciąż jeszcze poszukujemy wolontariuszy dla archidiecezjalnego etapu ŚDM. Trwają właśnie szkolenia dla wolontariuszy i liderów, którzy pomogą księżom proboszczom w pracy z młodzieżą, która przyjedzie na diecezjalną część wydarzenia. Poszukujemy zarówno ludzi młodych, jak i starszych. Liczy się zapał i chęć do pracy - podkreśla Karol Przybysz, prezes archidiecezjalnego KSM, organizującego szkolenie.

W programie szkoleń organizowanych przez KSM znajdą się także: zarządzanie zasobami ludzkimi oraz kulturoznawstwo. Wszystkie szkolenia zakończone są otrzymaniem odpowiedniego certyfikatu.

Prezes KSM przyjmuje zgłoszenia chętnych na szkolenia wolontariatu drogą mailową. Kontakt: ksmag@wp.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama