Nowy numer 22/2023 Archiwum

Czym naprawdę jest in vitro?

- To wielki grzech zaniedbania, że nie wzięliśmy się porządnie za edukację Polaków, czym w rzeczywistości jest in vitro. Tutaj chodzi o życie wielu poczętych dzieci - mówi Ewa Kowalewska z Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia.

Głosowanie nad projektem Ustawy o zapłodnieniu pozaustrojowym ma się odbyć w sejmie 25 czerwca. - Jest to chyba najbardziej liberalna ustawa w całej Unii Europejskiej. Platforma Obywatelska nadal zdecydowanie chce ten projekt przyjąć - zaznacza E. Kowalewska.

W związku z tym Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia z siedzibą w Gdańsku przygotował ulotkę wyjaśniającą, czym tak naprawdę jest zapłodnienie in vitro.

- Ulotka ma wypróbowaną formę prostych pytań i krótkich, jasnych odpowiedzi. Nad tym tekstem pracowaliśmy długo, aby był jak najbardziej kompetentny, możliwie jak najkrótszy oraz napisany zwyczajnym, zrozumiałym językiem. Na końcu umieściliśmy bibliografię - informuje E. Kowalewska.

- Tekst skonsultowaliśmy z lekarzami ginekologii i położnictwa, w tym także z dr. Tadeuszem Wasilewskim z Białegostoku, który niegdyś pracował w programie in vitro, a dzisiaj prowadzi prawdziwe leczenie niepłodności w Centrum "Napromedica" - dodaje.

TUTAJ można pobrać darmową ulotkę "In vitro, pytania - odpowiedzi".

- Tę zwyczajną ulotkę powinna otrzymać każda rodzina w Polsce. To jest naprawdę możliwe, jeżeli zostanie rozdana w każdej parafii, wśród znajomych, w zakładach pracy, w szkołach, opublikowana w gazetach lokalnych i parafialnych. Ten jasny i prosty tekst jest łatwy do powielenia - podkreśla E. Kowalewska.

- Można treść tej ulotki i tego listu publikować na swoich stronach internetowych, na Facebooku, komentować na Twitterze, w lokalnych mediach. Walczymy o życie bezbronnych istot ludzkich, to jest najważniejsza sprawa - dodaje.

Patronat nad Klubem Przyjaciół Ludzkiego Życia prowadzi Human Life International - Polska, polskie biuro międzynarodowej organizacji pro life, zbudowanej na fundamencie nauki Kościoła, zwłaszcza encykliki "Humanae vitae".

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast