Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Ostatnia szansa na zmywarkę

- Konkurs ekologiczny „Nowe ze starego” to szansa, by zintegrować rodzinę. Praca może zaowocować też wzbogaceniem gospodarstwa domowego o nowy, fajny sprzęt - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor gdańskiej Caritas.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wykazać się pomysłowością w recyclingu. - Wraz z rodziną ze starych przedmiotów robimy nowe, o innym przeznaczeniu. Wiele ciekawych pomysłów można znaleźć w internecie. Tu nie chodzi nawet o autorstwo pomysłu, ale wykonania. Prace dokumentuje się zdjęciami, które mogą być zrobione zwykłym telefonem komórkowym, bądź krótkim filmikiem - wyjaśnia ks. Steć.

Jak dodaje ks. dyrektor dokumentację wykonanych prac można jeszcze do jutra dostarczyć do siedziby Caritas, lub wysłać je tam pocztą. W tym drugim przypadku decyduje data stempla pocztowego. Ważne, aby na konkurs nie nadsyłać samych wykonanych przez rodzinę przedmiotów.

Konkurs przeznaczony jest dla rodzin z czworgiem lub większą liczbą dzieci. Co ważne liczą się również te dzieci, które oczekują jeszcze na narodziny. Zadaniem konkursu, oprócz integracji dużych rodzin, jest także minimalizacja ilości produkowanych przez gospodarstwa domowe śmieci. - Czasem należy się zastanowić nad tym, czy przypadkiem konkretnej, używanej rzeczy nie można dać drugiego życia. Mniej wówczas także kupujemy i nie uruchamiamy ślepej konsumpcji - zaznacza ks. Steć.

Nagrodą w konkursie jest 100 wysokiej klasy zmywarek, dostosowanych do potrzeb dużych rodzin. Urządzenia posiadają bardzo dobre parametry zużycia wody i energii elektrycznej. Ich cena na rynku wynosi 1600 zł. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na: http://caritasgdanskjk.wix.com/caritas

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama