Nowy numer 33/2022 Archiwum

Królewski potomek już jest

Lwia rodzina z gdańskiego Ogrodu Zoologicznego powiększyła się. Lwica Tschibinda urodziła zdrowego, ponad 2,5-kilogramowego malucha.

Moco, bo tak nazywa się maluch, jest pierwszym urodzonym w oliwskim Ogrodzie Zoologicznym lwem.

Największą troską pracowników zoo było, czy u lwicy właściwie rozwinie się instynkt macierzyński i po porodzie zaakceptuje malca.

- Istniała obawa, że matka może zagryźć małego. Na szczęście Tschibinda zaakceptowała Moco i bardzo się o niego troszczy - wyjaśnia dyrektor Michał Targowski.

Ze względu na spokój potrzebny lwiątku i jego matce, zwierzęta pozostają odizolowane. - Tak będzie do momentu, aż Moco stanie się samodzielny - tłumaczy dyrektor.

Imię wybrane dla nowego mieszkańca zoo nie jest przypadkowe. - Nasze lwy są z podgatunku angolskiego, a Morro de Môco jest najwyższym szczytem w Angoli - wyjaśnia pan Targowski.

Dyrektor ma nadzieję, że malucha będzie można zobaczyć na wybiegu już w połowie lipca tego roku.

W gdańskim zoo to nie koniec emocji, bo już za miesiąc królewska rodzina znowu się powiększy. - Berghi, nasza druga lwica, również jest w ciąży - przypomina M. Targowski.

O gdańskim zoo pisaliśmy także TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama