Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ekumeniczne lato

Koncerty w sióstr brygidek cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności i artystów. Sala, mimo doskwierającego upału, była prawie pełna.

Gośćmi wieczoru byli Piotr Jankowski, solista, kameralista i muzyk orkiestrowy, który zaczarował publiczność swoją grą na trąbce oraz Magdalena Ochlik-Jankowska, laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, która urzekła grą na fortepianie.

Artyści zaprezentowali utwory z repertuaru Tomaso Albinoniego, Karola Kurpińskiego oraz Aleksandra Arutunianiego.

Koncerty u sióstr brygidek już od ponad roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności i artystów z Polski i zagranicy.

Oprócz występów typowo rozrywkowych, w ramach cyklu odbywają się koncerty o tematyce historycznej i patriotycznej dotyczące m.in. powstania warszawskiego, zbrodni katyńskiej, Konstytucji 3 Maja.

Przedstawiane są także ważne dla Polski i Pomorza postaci m.in. św. Jan Paweł II, Oskar Kolberg, ks. Hilary Jastak czy ks. Henryk Jankowski. W rozpoczętym niedawno roku występy artystów nawiążą do postaci św. Jana Pawła II, Jana Długosza oraz historii Teatru Polskiego.

Kolejne koncerty w Centrum Ekumenicznym odbędą się:

  • 1 sierpnia o 17.00 w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wystąpią Katarzyna Bąkowska (Skrzypce) i Anna Sawicka (wiolonczela)
  • 5 września o 17.00 w 40. rocznicę śmierci Dymitra Szostakowicza. Wystąpią Dorota Całek (sopran), Małgorzata Skorupa (skrzypce), Anna Sawicka (wiolonczela) i Anna Mikolon (fortepian)

Koncerty u sióstr brygidek odbywają się pod honorowym patronatem abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama