Nowy numer 4/2021 Archiwum

Mały Moco nie żyje

Pierwszy lew, który urodził się w gdańskim ZOO, przeżył tylko dwa tygodnie.

Przed kilkunastoma dniami informowaliśmy o pierwszym lwiątku urodzonym w oliwskim ogrodzie zoologicznym (więcej na ten temat TUTAJ). 7 lipca dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci "królewskiego" potomka.

- Przyczyną śmierci Moco była posocznica wywołana krwotocznym zapaleniem jelit o gwałtownym przebiegu, niepoddająca się, niestety, leczeniu - informuje Michał Targowski, dyrektor gdańskiego zoo.

- Opiekunowie Moco i zespół lekarzy zrobili wszystko, by utrzymać go przy życiu. Niestety, walce o życie lwiątka nie sprzyjała wciąż jeszcze niska odporność malucha - dodaje dyrektor.

Tshibinda - matka małego lwa - ma się dobrze i przebywa już z pozostałymi lwami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama