Nowy numer 2/2021 Archiwum

Oddając głos muzyce

Cysterskie Lato Muzyczne już od 10 lat gości w parafii Zwiastowania Pana w Żarnowcu. Kościół, jak zawsze, wypełniony jest po brzegi. - To dzięki muzyce prezentowanej przez artystów z najwyższej półki - wyjaśnia ks. Krzysztof Stachowski, proboszcz.

W niedzielę 12 lipca odbył się drugi z siedmiu zaplanowanych na te wakacje koncertów. Wykonawcami byli: Stanislav Šurin, wybitny organista słowacki, oraz grająca na gitarze klasycznej Monika Dżuła-Radkiewicz, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

- Wakacje są świetnym okresem na promowanie kultury. Bo ludzie, ze względu na urlopy, mają więcej wolnego czasu. Dzięki temu chętniej wyszukują i uczestniczą w takich wydarzeniach. Plaża i spacer w ciągu dnia, a wieczorem koncert - wyjaśnia absolwentka Akademii Muzycznej.

Miejsca w ławkach zajęte były nawet pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

Festiwal Cysterskie Lato Muzyczne organizowany jest przez Polską Filharmonię Bałtycką oraz parafię rzymskokatolicką pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu.

Koncerty odbywają się w każdą niedziele o godz. 20.30.
 

Kościół Zwiastowania Pana w Żarnowcu

5.07–16.08

niedziele, godz. 20.30

X CYSTERSKIE LATO MUZYCZNE

• 12.07 Stanislav Šurin - organy;

• 19.07 Angelo Castaldo - organy;

• 26.07 Viktoriya Koshuba - organy, Anna Śliwa - fidel, pochette, lira da braccio, viola d’amore, skrzypce barokowe, erxian, Anna Krysztofiak - głos, lutnia nanguan, biwa, hulusi, erxian, viola da gamba, pozytyw szkatulny;

• 02.08 Simone Baiocchi - organy, Monika Czalej-Pujol - mezzosopran;

• 09.08 Josef Miltschitzky - organy, Susanne Jutz-Miltschitzky - sopran;

• 16.08 Marek Stefański - organy, Magdalena Cieślar - sopran.

Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama