Nowy numer 3/2021 Archiwum

Trio Sopot i wiolonczela

Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli w Sopocie to letni festiwal muzyki i poezji. Wydarzenie obfituje w liczne prawykonania nowych kompozycji oraz prezentuje ciekawych wykonawców.

Patron - św. Andrzej Bobola - nie został wybrany przypadkowo. - Zobowiązuje on nas, organizatorów, do przypominania oraz upamiętniania ważnych, choć czasem pomijanych wydarzeń z naszej historii - mówi Anna Sawicka, jedna z organizatorek Wieczorów Muzycznych. 

Czwarta już edycja festiwalu świadczy o sporym zainteresowaniu publiczności.

Koncert, który odbył się 13 lipca, poświęcony był pamięci męczeństwa Kresów. - Zawsze staramy się oddać hołd poległym na Kresach w Ponarach oraz na ziemi wołyńskiej - wyjaśnia A. Sawicka.

Wykonawcami utworów, m.in. Bacha, byli: Jerzy Wujtewicz - wiolonczela, a także Trio Sopot w składzie: Małgorzata Skorupa - skrzypce, Elżbieta Rosińska - akordeon oraz Anna Sawicka - wiolonczela.

Koncerty odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19. - Będziemy mieli krótką, dwutygodniową przerwę, ze względu na remont kościoła. Dlatego następny koncert odbędzie się dopiero 3 sierpnia. Ale już dzisiaj serdecznie wszystkich na niego zapraszam - dodaje pani Anna.

Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli odbywają się pod honorowym patronatem abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego, Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, oraz Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

Wstęp na koncerty jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama