Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wakacyjne granie

To już drugi koncert, który odbył się w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni w ramach Gdańskiego Lata Muzycznego.

Nadmorska miejscowość taka jak Jastarnia nigdy nie zasypia. Spacerowicze przechadzają się wzdłuż ulicy. Wielu zaintrygowanych dźwiękami organów zatrzymuje się przed kościołem. Tych, którzy zdecydowali się wejść do środka, porwał koncert w wykonaniu Adama Klareckiego.

- Przyjechaliśmy z mężem na wakacje. Jastarnia nie jest duża i praktycznie pierwszego dnia zwiedziliśmy wszystko. Dzisiaj, idąc na lody, usłyszeliśmy, że w kościele ktoś gra. Na Mszę św. było już za późno. Z ciekawości zajrzeliśmy i, powiem szczerze, to było miłe zaskoczenie, że mogliśmy przysiąść i posłuchać tak fajnego koncertu - mówi pani Dominika, turystka z Wrocławia.

Adam Klarecki, który na co dzień jest organistą bazyliki katedralnej we Włocławku, przyznaje, że właśnie wakacje są najlepszym okresem do propagowania muzyki organowej. Do Jastarni przyjechał po raz drugi. - Koncerty w miejscowościach nadmorskich przyciągają publiczność, która chętniej korzysta z oferty muzycznej, ponieważ czasu jest więcej. Turyści podczas urlopu szukają nowych i ciekawych opcji na spędzenie kolejnego dnia nad morzem - mówi pan Adam.

Koncertowe lato organowe w Jastarni dopiero się rozkręca. Koncert w wykonaniu A. Klareckiego był drugim z sześciu zaplanowanych. Na spotkanie z muzyką można wybrać się w każdy czwartek o godz. 19. Wstęp wolny.

 

Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni

9.07–13.08

czwartki, godz. 19

KONCERTY ORGANOWE

• 23.07 Anna Osińska - organy;

• 30.07 Błażej Musiałczyk - organy, Paweł Hulisz - trąbka, trąbka naturalna;

• 06.08 Josef Miltschitzky - organy, Susanne Jutz-Miltschitzky - sopran;

• 13.08 Karol Hilla - organy, Maria Hilla - sopran.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama