Nowy numer 3/2021 Archiwum

W salonie i w lochach

- Wszystkich poszukiwaczy przygód, bez względu na wiek, zapraszamy na trwające przez całe wakacje zajęcia w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska - mówi Ewelina Matrys z MHMG.

Półmetek wakacji prawie za nami, a Muzeum Historyczne Miasta Gdańska wciąż czeka na gości, którzy podczas wakacyjnych wycieczek poznają fascynujące historie dawnego Gdańska. Lista oferowanych zajęć jest długa i bardzo ciekawa. Jej adresatami są zarówno dzieci, jak i dorośli.

Jak naprawdę ubierali się dawni piraci i kaprzy? Do czego służyła opaska na oko? Jak działała broń czarnoprochowa? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udziela prawdziwy gdański kaper w Dworze Artusa.

Chwilę oddechu można też znaleźć za drzwiami Domu Uphagena i przenieść się w czasy Marii Antoniny i Mozarta. Zajęcia mają za zadanie przybliżyć obyczajowość i życie codzienne mieszczan gdańskich z drugiej połowy XVIII stulecia. Goście zapoznają się z dniem codziennym właściciela kamienicy. Towarzyszą mu od porannej toalety przez spotkanie w interesach, aż po przygotowania do przyjęcia. Uczestników prowadzi animator historyczny w stroju z epoki, odgrywający rolę samego Jana Uphagena.

Wyjątkową przygodę przeżyją ci wszyscy, którzy odwiedzą... gdańskie lochy w Zespole Przedbramia. Lekcję prowadzi animator w stroju z drugiej połowy XVII wieku. Na wyposażeniu ma repliki przedmiotów historycznych oraz elementy prostego stroju z epoki adekwatne do strojów więźniów.

- Oferta skierowana do grup zorganizowanych idealnie urozmaica wolny czas dzieciom i młodzieży, które przebywają na różnego rodzaju koloniach i półkoloniach. Uczestnicy zajęć nie tylko doskonale się bawią, ale również poznają wnętrza MHMG i historię naszego pięknego miasta - podkreśla E. Matrys.

Zajęcia prowadzone są od wtorku do piątki w godz. 9.30-10.45 oraz 11-12.15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama