32 lata - tyle minęło od historycznego starcia Lechii z Juventusem. Wówczas filarami turyńskiej drużyny były takie gwiazdy jak Paolo Rossi, Michel Platini czy Zbigniew Boniek. Ten ostatni zdobył zwycięską bramkę i Włosi wygrali 3:2. Nadszedł czas na rewanż?
Na gdańskiej PGE Arenie 29 sierpnia zobaczymy gwiazdy wielkiego kalibru. Na murawę wybiegną m.in. jeden z najlepszych bramkarzy świata - Gianluigi Buffon czy pożądany przez najlepsze i najbogatsze kluby Paul Pogba. Na boisku w Gdańsku pojawią się także Patrice Evra, Claudio Marchisio, Alvaro Morata, Mario Mandzukic, Leonardo Bonucci, Stephan Lichtsteiner, Simone Zaza, Paulo Dybala czy Jose Martin Caceres. Na liście są także Fernando Llorente i Sami Khedira.
Jednak o zwycięstwo będzie bardzo trudno. Juventus Turyn to rywal z najwyższej półki. W zeszłym sezonie wygrał zarówno ligę, jak i krajowy puchar. Dotarł także do finału prestiżowej Ligi Mistrzów, w którym uległ FC Barcelonie.
Supermecz odbędzie się w ramach obchodów 70-lecia Lechii Gdańsk. Poprzednie spotkanie z Juventusem miało miejsce 28 września 1983 roku na stadionie przy Traugutta w Gdańsku. Na trybunach zasiadło wówczas około 40 tys. kibiców, w tym Lech Wałęsa, działacze opozycji i członkowie "Solidarności". Było to bowiem nie tylko wydarzenie sportowe, ale i... polityczne. O kulisach meczu, który przeszedł do legendy, więcej piszemy TUTAJ.
Piłkarze Lechii, którzy wówczas grali przeciwko Juve, zostaną dzisiaj uhonorowani na murawie tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego.
Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.