Nowy numer 23/2021 Archiwum

Facebook o usunięciu znaku Polski Walczącej

Kilka dni temu zbulwersowało opinię publiczną usunięcie przez administratorów Facebooka zdjęcia piłkarzy Lechii Gdańsk w koszulkach ze znakiem Polski walczącej. Miało ono być "niezgodne ze standardami społeczności dotyczącymi nagości". Teraz Facebook przyznaje, że popełnił błąd.

"Zespół administratorów Facebooka pracuje całą dobę, analizując napływające zgłoszenia. System raportowania treści został przygotowany z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa osobom korzystającym z portalu i chronienie ich przed nękaniem i nadużyciami ze strony innych osób. Przy tak dużej liczbie czasem zdarza się nam popełnić błąd. W tym przypadku omyłkowo usunęliśmy treści strony „Lechia Gdańsk”, ale rozpoczęliśmy przywracanie tej treści natychmiast po otrzymaniu odpowiedniego zgłoszenia. Rozumiemy, że pamięć o Powstaniu Warszawskim jest ważna dla Polaków i jest nam przykro za sytuację, która zaistniała w wyniku tego błędu.

Rozmowy, które występują na Facebooku, odzwierciedlają zróżnicowanie społeczności liczącej ponad miliard ludzi. Facebook nie toleruje jednak języka nienawiści, zastraszania czy innych form prześladowania na platformie. Ludzie z całego świata dzielą się swoimi różnymi opiniami i ideałami z wykorzystaniem Facebooka jako miejsca, w którym mogą przedyskutować ważne dla nich tematy. To sprawia, że czasem trafiamy na osoby, które omawiają kontrowersyjne wątki. Dla pełnej jasności: bezpośrednie nienawistne wypowiedzi skierowane do konkretnej społeczności naruszają Oświadczenie dotyczące Praw i Obowiązków i w przypadku zaraportowania są one usuwane" - głosi oświadczenie Facebooka.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

« 1 »

Zobacz także

 • vanitas
  05.08.2015 08:31
  To UEFA nałożyła na Śląsk Wrocław karę za wywieszenie flagi o "niedozwolonej treści". Na fladze był... herb Brzegu:
  http://www.wykop.pl/link/2686325/uefa-ukarala-slask-wroclaw-za-wywieszenie-herbu-miasta-brzeg/
  Widać to faszystoski herb jest. W przeszłości dostało się też Rodłu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Rod%C5%82o_%28symbol%29) - tym razem od... polskich "specjalistów" PZPN...
  doceń 1
 • Marek W
  05.08.2015 09:13
  Jak zwykle admini pejsbuka okazali się zwykłymi kłamliwymi szujami.
  doceń 0
 • Jaro
  05.08.2015 23:33
  "Facebook nie toleruje jednak języka nienawiści, zastraszania czy innych form prześladowania na platformie."

  Zgłosiłem stronę "Kara śmierci dla A. Dudy".
  Odpisali:
  "Zapoznaliśmy się z wydarzeniem zgłoszonym przez Ciebie z powodu treści lub symboli propagujących nienawiść, ale nie stwierdziliśmy, by naruszało ono Standardy społeczności."
  doceń 1
 • MacBlacker
  06.08.2015 09:45
  Szajsbuk
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama