Nowy numer 25/2021 Archiwum

Matka Boża wędrująca

Parafia św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) w Gdańsku to kolejny przystanek na peregrynacyjnej mapie kopii figury Matki Bożej z Lourdes.

Przybycie figury Matki Bożej zbiegło się w czasie z obchodzonymi w parafii uroczystościami patronki św. Teresy Benedykty od Krzyża.

- Spotkał nas ogromny przywilej, bo można powiedzieć, że w czasie pobytu Matki Bożej w naszej parafii, ta świątynia staje się Jej sanktuarium - takim małym Lourdes - mówił w czasie Mszy św., ks. Piotr Kraiński, wikariusz z parafii św. Teresy Benedykty od Krzyża.

Figura w parafii pozostanie do niedzieli. - Nigdy nie byłam Lourdes i już raczej tam nie pojadę. Dlatego bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że Matka Boża przyjedzie do nas - mówi pani Irena, parafianka. Następnie, figura wyruszy do żukowskiego kościoła Wniebowzięcia NMP. Peregrynacja zakończy się w grudniu.

Figura Matki Bożej z Lourdes po Archidiecezji Gdańskiej peregrynuje od 11 lutego, kiedy w czasie obchodów Światowego Dnia Chorego wyruszyła z katedry oliwskiej. Peregrynacja zainicjowana została przez gdańską Caritas z okazji 25-lecia istnienia.

Najpierw figura wyruszyła do placówek prowadzonych przez Caritas. Zaplanowano także odwiedziny w domach pomocy społecznej oraz hospicjach. Od 1 maja Matka Boża z Lourdes peregrynuje również po dekanatach archidiecezji gdańskiej.

Peregrynacja odbywa się pod patronatem abp. Sławoja Leszka Głódzia oraz z błogosławieństwem i posłaniem biskupa Lourdes i Tarbes.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama