Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wielkie odliczanie

Do inauguracji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pozostały zaledwie dwa tygodnie. Jednak pasażerowie wciąż nie wiedzą, na jakich zasadach będą mogli kupić bilety okresowe.

Pomorska Kolej Metropolitalna wystartuje 1 września. Pociągi PKM będą kursowały co 15 minut między Wrzeszczem, lotniskiem w Rębiechowie a Osową. W tym roku będzie tylko 10 kursów dziennie do Gdyni - rano i wieczorem. Pierwszy pociąg z Wrzeszcza do Kartuz wyruszy na trasę w październiku.

Bilet na PKM w obrębie jednego miasta będzie kosztował 3,5 zł. Za jednorazowy przejazd PKM na terenie całego Trójmiasta zapłacimy 6 zł.

Bilety będą sprzedawane przez pracowników Szybkiej Kolei Miejskiej w pociągu lub na peronie PKM. Docelowo przewoźnik chce też ustawić na przystankach automaty biletowe, ale ze względu na procedury przetargowe nastąpi to najwcześniej za kilka miesięcy. Nowe kasy pojawią się w Kartuzach i Kościerzynie. 

Szata graficzna nowych biletów będzie przypominać te, które znamy z SKM. Posiadacze dotychczasowych biletów miejskich (za 3 zł) mogą odzyskać pieniądze. Bilety wystarczy zwrócić w dowolnej kasie SKM.

Pasażerowie wciąż nie wiedzą, na jakich zasadach będą mogli kupić bilety okresowe. Na razie muszą się uzbroić w cierpliwość, bo trwają ostatnie prace techniczno-informatyczne. Miesięczne bilety pojawią się w przedsprzedaży tydzień przed pierwszym kursem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama