Nowy numer 30/2021 Archiwum

Mozartiana po raz 10. przejdź do galerii

W Gdańsku trwa Międzynarodowy Festiwal Mozartowski. Czwartkowy pokaz fontanny tańczącej do muzyki kompozytora zachwycił publiczność.

Koncerty kameralne w Domu Uphagena, koncerty plenerowe w parku Oliwskim, występy w katedrze oraz tańcząca fontanna przy Pałacu Opatów - to wydarzenia 10. Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego, który odbywa się w Gdańsku.

Od niedzieli 16 sierpnia mieszkańcy i turyści mają szansę zapoznać się z twórczością wielkiego austriackiego kompozytora, prezentowaną przez organizatorów nie tylko w pięknych klasycznych, ale również nowoczesnych aranżacjach. Co roku atrakcją festiwalu jest również pokaz kolorowej fontanny, tańczącej do muzyki W.A. Mozarta. W czwartek 21 sierpnia, mimo późnej pory, spektakl ten ponownie przyciągnął całe rodziny. Później, w ramach cyklu plenerowych koncertów, na dziedzińcu Pałacu Opatów w parku Oliwskim wystąpił Cezary Paciorek z przyjaciółmi, którzy zaprezentowali publiczności improwizacje na temat muzyki geniusza.

10. Międzynarodowy Festiwal Mozartowski potrwa do soboty. Biletowany koncert finałowy odbędzie się w katedrze oliwskiej o godz. 21.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama