Nowy numer 08/2024 Archiwum

Zmiany na gdańskim lotnisku

Rozbudowa terminalu T2 na gdańskim lotnisku dobiegła końca. Od wtorku 1 września wszyscy pasażerowie przylatujący do Rębiechowa przyjmowani są w nowo otwartej części przylotowej terminalu pasażerskiego.

Pasażerowie z Londynu, którzy 1 września po godz. 22 przylecieli do Gdańska, jako pierwsi skorzystali z nowej części terminalu T2 w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W nowo otwartej części znajdują się: hala przylotów, rozbudowana część odlotowa, sale konferencyjne oraz nowe punkty usługowe. Powstała także strefa VIP, z której udogodnień (indywidualna odprawa, dostęp do baru z drinkami i ciepłymi posiłkami, komfortowa strefa wypoczynku, dostęp do internetu oraz dowóz limuzyną pod drzwi samolotu) może skorzystać każdy pasażer, który uiści dodatkową opłatę do ceny biletu.

Co więcej, 1 września został oddany do użytku nowy układ drogowy przy gdańskim lotnisku. - Najważniejszy - z punktu widzenia kierowcy - będzie nowy wjazd, zarówno pod terminale, jak i na lotniskowe parkingi - mówi Tomasz Kloskowski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Na rondzie, na którym obecnie kończy się Trasa Słowackiego, pojedziemy dalej na zachód, w stronę Banina. Funkcjonujący dotychczas zjazd z ronda w kierunku terminali będzie chroniony szlabanami i dostępny wyłącznie dla autobusów. Równocześnie wszystkie jezdnie przed terminalami staną się jedną, dużą strefą kiss & fly – dodaje.

Cała inwestycja, na którą składa się m.in. rozbudowa terminalu T2 oraz budowa nowego układu drogowego, kosztowała gdańskie lotnisko 150 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama