Nowy numer 09/2024 Archiwum

Odpust u Królowej Polskiego Morza

Od 5 do 13 września sanktuarium maryjne w Swarzewie będzie przeżywało odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

- Bardzo serdecznie zapraszam na uroczystości - mówi ks. Stanisław Majkowski, kustosz sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. - W tym roku rozpoczną się one już w sobotę 5 września wraz z przybyciem pierwszych pielgrzymek. Potrwają do niedzieli 13 września.

W sobotę 5 września o godz. 17 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia dla pielgrzymów przybyłych z Gdyni i Kaszub. O godz. 21 odbędzie się uroczysty Apel Jasnogórski, a potem Msza św. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej. - W nocy z soboty na niedzielę będzie Eucharystia ku czci Matki Bożej oraz czuwanie nocne w kościele.

W niedzielę 6 września o godz. 10 abp Sławoj Leszek Głódź odprawi dla mieszkańców i pielgrzymów uroczystą Sumę odpustową.

Od poniedziałku 7 września do soboty 12 września będą trwały dni modlitw poszczególnych grup społecznych: rolników, chorych, rodziców, kierowców, młodzieży i dzieci. W tym czasie o godz. 10 i 18 odprawiane będą Msze św. zakończone nabożeństwem. W dzień modlitw chorych, 8 września, zostaną odprawione Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych.

W niedzielę 13 września o godz. 11 zostanie odprawiona Suma z procesją teoforyczną na zakończenie odpustu.

W czasie uroczystości będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W sobotę w godz. od 14 do 21, a w niedzielę w godz. od 7 do 12.

Piesza Pielgrzymka z Gdyni do Swarzewa na uroczystości odpustowe w sanktuarium Królowej Polskiego Morza wyruszy w sobotę 5 września po Mszy św. o godz. 6 sprzed kościoła pw. Ducha Świętego w Gdyni-Obłużu (ul. Zielona 11D). Planowane dojście do swarzewskiego sanktuarium - ok. godz. 16.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama