Małopolska Trójmiastu

Chór Mieszany "Canticum Iubilaeum" z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej zaprasza na swoje koncerty w archidiecezji gdańskiej.

Występy zespołu pod dyrekcją Marka Michalika odbędą się: w piątek 11 września o godz. 18 w archikatedrze w Oliwie oraz w niedzielę 13 września o godz. 13 w parafii św. Antoniego w Gdyni. Zespołowi towarzyszyć będą Jadwiga Postrożna (mezzosopran) i Zygmunt Kokoszka (organy).

W programie wydarzenia Msza św. z udziałem chóru oraz koncert w ramach realizacji projektu "Małopolska Trójmiastu w hołdzie śp. prof. Józefowi Świdrowi". Poza znanymi kompozycjami mistrza Świdra, będzie można usłyszeć inne utwory, m.in. Mozarta, Nowowiejskiego, Twardowskiego czy Botora.

Pomiędzy występami w Trójmieście, chór weźmie udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Pater Noster" w Strzepczu (diecezja pelplińska), który odbędzie się 12 września.

Chór Mieszany "Canticum Iubilaeum" powstał w styczniu 1998 roku z inicjatywy M. Michalika, organisty pracującego w bazylice MB Bolesnej w Limanowej i absolwenta Sekcji Muzyki Liturgicznej przy Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zespół liczy prawie 50 osób - uczniów, studentów, osób pracujących zawodowo i emerytów. "Canticum Iubilaeum" oznacza z łaciny "radość śpiewania". Chór uświetnia nie tylko uroczystości w parafii i diecezji tarnowskiej, ale także koncertuje w kraju i za granicą.

Wydarzenie objął patronatem abp Sławoj Leszek Głódź, prezydenci Gdyni i Gdańska oraz marszałek województwa pomorskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..