Nowy numer 21/2022 Archiwum

Przyjmować czy nie przyjmować?

W najbliższą sobotę w Gdańsku odbędą się manifestacje zarówno zwolenników, jak i przeciwników przyjmowania uchodźców z krajów arabskich.

Pierwsza z nich, pod hasłem: "Uchodźcy mile widziani", rozpocznie się o godz. 10 przy fontannie Neptuna. Będzie to wiec solidarności z uchodźcami, którzy przybywają do Europy z krajów arabskich. Organizatorem jest stowarzyszenie Amnesty International Trójmiasto.

"Tysiące ludzi próbują dotrzeć do Europy. Decydują się na rejs na łodziach, które się do tego nie nadają. Bez odpowiedniej załogi i wyposażenia ratunkowego często narażeni są na niebezpieczeństwo. Wielu nigdy nie dociera do Europy. Umierają na morzu z odwodnienia, toną. Tym, którym udało przedostać się do Europy, musimy zapewnić schronienie" - apelują organizatorzy.

Z kolei o godz. 11 na Targu Rakowym odbędzie się manifestacja zorganizowana przez środowisko Kongresu Nowej Prawicy. Do udziału w niej zaproszeni są "wszyscy, którzy chcą wyrazić swoje niezadowolenie i sprzeciw wobec planowanej polityki przyjęcia tysięcy imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki".

Uczestnicy demonstracji pod hasłem: "Nie! dla imigrantów" przejdą m.in. ulicami Szeroką, Długie Pobrzeże oraz Długą. Marsz zakończy się na Targu Drzewnym, pod pomnikiem króla Jana III Sobieskiego. Jak deklarują organizatorzy, ma być to symboliczne uhonorowanie 332. rocznicy "odsieczy wiedeńskiej". Udział w wydarzeniu zadeklarowało 5 tys. osób.

"Będzie to doskonała okazja do poinformowania mieszkańców miasta, jak wielu Polaków sprzeciwia się agresywnej polityce imigracyjnej, do której zmusza nas Unia Europejska. Zapraszamy wszystkich do zabierania biało-czerwonych flag, niech to będzie okazja do pokazania naszej dumy z bycia Polakami i poczucia prawdziwej europejskiej tożsamości" - zachęcają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama