Metropolita zaprasza na konsekrację

Już w najbliższą sobotę 24 października o godz. 18 w katedrze oliwskiej odbędzie się uroczystość konsekracji bp. nominata Zbigniewa Zielińskiego.

"Zapraszamy do uczestnictwa w powyższych uroczystościach wszystkich wiernych, wspólnoty i grupy duszpasterskie, siostry zakonne oraz braci kapłanów. Osobę Księdza Biskupa Nominata polecamy modlitwom diecezjan" - napisał w specjalnym komunikacie do wiernych abp Sławoj Leszek Głódź.

Uroczystości przewodniczyć będzie metropolita gdański. On również będzie głównym konsekratorem. Współkonsekratorami będą abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, oraz abp senior Tadeusz Gocłowski.

Biskup nominat zakończył dziś wieczorem rekolekcje przygotowujące do przyjęcia sakry biskupiej. - Stanowią one ważny etap przygotowania się do święceń. Dają okazję do jeszcze pełniejszego przygotowania do tego, co stanie się rzeczywistością w trakcie konsekracji. Pozwalają w jakiś sposób odkryć to, co stoi przede mną. Są więc takim adwentem tego wydarzenia - mówi bp nominat Zieliński. - Mówimy o przyszłości, o tym, czego do tej pory jeszcze nie doświadczałem. Tym ważniejsza jest duchowa łączność z ludźmi, którzy się za mnie modlą. Jestem bardzo wdzięczny za to, że arcybiskup metropolita zaprosił do udziału w konsekracji kapłanów, osoby zakonne, grupy duszpasterskie oraz wiernych archidiecezji. Prosił także o modlitwę w mojej intencji. Docierają do mnie w ostatnim czasie, jako echo tych słów, liczne zapewnienia o tym modlitewnym wsparciu - podkreśla bp Zieliński. - Dołączam do tego ze swojej strony prośbę o to, by wierni tą modlitwą mi towarzyszyli w momencie przyjmowania święceń, ale także w czasie mojej przyszłej posługi biskupiej w kościele gdańskim - dodaje.

Decyzja papieża Franciszka o podniesieniu do godności biskupiej ks. Zbigniewa Zielińskiego została ogłoszona 26 września. Ojciec święty ustanowił ks. Zielińskiego biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Medeli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..