Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pomoc nagrodzona

W zabytkowym wnętrzu Domu Uphagena w Gdańsku odbyło się wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników gdańskiej Służby Zdrowia. Była to siódma edycja akcji.

– Miasto ustawowo nie odpowiada za ochronę zdrowia, ale bardzo docenia Waszą pracę. W imieniu gdańszczanek i gdańszczan dziękuję, że tak troskliwie się nami opiekujecie – mówił prezydent Paweł Adamowicz podczas uroczystości wręczenia wyróżnień.

W tegorocznej edycji przyznano cztery nagrody w łącznej wysokości 30 tys. zł: pierwsza w wysokości 15 tys. zł i trzy wyróżnienia po 5 tys. zł.

Główną ideą nagrody jest promowanie osób, które szczególnie przyczyniły się do budowania solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami. W czasie sześciu poprzednich edycji łącznie przyznano 50 nagród.

W tym roku do kapituły ds. rozpatrywania wniosków o przyznanie nagrody (w której skład wchodzą przedstawiciele: Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia Rady Miasta Gdańska, Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, Wydziału Rozwoju Społecznego UM w Gdańsku) wpłynęło 18 wniosków.

Główna nagroda przypadła w udziale Marioli Rusińskiej, pracującej od 31 lat magister pielęgniarstwa, specjalizującej się w dziedzinie pielęgniarstwa zachowawczego i kardiologicznego. – To dla mnie ogromne wyróżnienie, ale nie uważam, żeby ta nagroda była tylko moją zasługą. To jest wspólny sukces – nas, pielęgniarek, a przede wszystkim pacjentów – mówi pani Mariola.

Laureatka podkreśla, że swoją radość z pracy zawdzięcza właśnie pacjentom. – Bo kiedy przychodzą na oddział, czasami bardzo zmarnowani, a dzięki naszym staraniom wychodzą z niego uśmiechnięci, to jest największa nagroda. Pozytywnego kopa do pracy daje każde powiedziane nam „dziękuję" – wyjaśnia M. Rusińska. Obecnie jest pielęgniarką oddziałową w Oddziale Wewnętrznym i Hipertensjologii oraz opiekunem pielęgniarek odbywających praktyki i staże, a także przeszkolenia praktyczne.

Trzy wyróżnienia pieniężne otrzymały: dr Anna Jędrzejczyk – dyrektor Hospicjum Pomorze Dzieciom i jedyny lekarz w województwie pomorskim posiadający jednocześnie specjalizację z medycyny paliatywnej i pediatrii; Małgorzata Brdękiewicz – magister położnictwa, jako Oddziałowa Kliniki Neonatologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym zarządza zespołem pielęgniarek i położnych, który opiekuje się najmłodszymi pacjentami; oraz Iwona Damps-Konstańska – lekarz medycyny, specjalistka chorób wewnętrznych oraz specjalistka alergologii.

Pozafinansowe wyróżnienia za sprawne zarządzanie gdańską placówką Służby Zdrowia otrzymały: Ewa Tobolska-Klimek – magister farmacji, koordynator Aptek Szpitalnych, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie „Farmacji szpitalnej”, oraz Elżbieta Brożyniak – pielęgniarka dyplomowana, Specjalistka Pielęgniarstwa Opieki Długoterminowej.

Spotkanie zakończył koncert fortepianowy w wykonaniu Luizy Sobkowiak – doktorantki Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatki wielu konkursów i wyróżnień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama