Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pierwszy wyrok w aferze PORD

Na 3 lata więzienia oraz 6 tys. zł grzywny gdański sąd skazał Wojciecha K., głównego oskarżonego w aferze Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Sąd odczytywanie wyroku rozpoczął 27 października. Łącznie na ławie oskarżonych zasiada 35 osób. Samo odczytanie ich wyroków może potrwać kilka lub nawet kilkanaście dni. Jako pierwszy wyrok usłyszał Wojciech K., główny oskarżony.

O aferze korupcyjnej w PORD głośno zrobiło się na początku 2009 roku. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali wówczas 46 osób podejrzanych o korupcję - egzaminatorów i pracowników PORD, a także instruktorów jazdy oraz samych kursantów. Później sprawa nabrała rozpędu, a prowadzącym śledztwo udało się dotrzeć do ponad 300 osób, które miały zapłacić za "pomoc w egzaminie".

Wojciech K.  to główny oskarżony i, zdaniem prokuratury, organizator całego procederu. Przez kilka lat pracował on jako instruktor jazdy, a później jako egzaminator w PORD. To on właśnie miał koordynować działalność całej grupy. Podczas postępowania przygotowawczego przyznał się do winy, później jednak odwołał swoje zeznania. Twierdził, że zostały na nim wymuszone.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama