Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jak dotrzeć na cmentarze?

W najbliższy weekend na trójmiejskie cmentarze najlepiej wybrać się komunikacją miejską. W tym czasie przewoźnicy zwiększą liczbę połączeń wokół nekropolii. Jeśli chcemy uniknąć problemów z parkowaniem, samochód lepiej zostawić przed domem. Podpowiadamy, jak dotrzeć na trójmiejskie cmentarze.

Gdańsk

Cmentarz przy ul. Łostowickiej - zmiany 31.10 w godz. 8-18 i 1.11 w godz. 6-20. Ulica Łostowicka zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego, od strony ul. Kartuskiej wjazd zapewniony będzie tylko dla autobusów komunikacji miejskiej, pojazdów "taxi", inwalidzkich oraz posiadających identyfikatory z literą "A" (mieszkańcy ul. Łostowickiej, osoby prowadzące działalność gospodarczą przy ul. Łostowickiej) i z literą "B" (zaopatrzenie handlu przycmentarnego). Od strony al. Armii Krajowej - wjazd zostanie udostępniony tylko dla autobusów komunikacji miejskiej. Ponadto całkowicie zamknięte będą wjazdy na ul. Łostowicką z ulic: Wojskiego i Armii Krajowej.

Parkingi dla odwiedzających cmentarz zostaną przygotowane na: ul. Nowolipie (oba kierunki) - odcinek od ul. Schuberta do skrzyżowania z ul. Kartuską, obie jezdnie al. Armii Krajowej - odcinek od skrzyżowania z ul. Łostowicką do wiaduktu w ciągu ul. Cedrowej, na al. Armii Krajowej - parking Park&GO, przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego, a także na lewym pasie ul. Cedrowej - za wiaduktem (ul. Cedrowa - od ul. Warszawskiej) - ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Kartuskiej. Ul. Cedrowa pozostanie jednokierunkowa do 2 listopada.

Cmentarz Srebrzysko - zmiany 31.10 w godz. 8-18 i 1.11 w godz. 6-20. Dojazd do nekropolii odbywać się będzie jezdnią al. Żołnierzy Wyklętych (relacja do obwodnicy - obowiązuje ruch jednokierunkowy), drugą nitką ul. Nowej Słowackiego (relacja do centrum Wrzeszcza) odbywać się będzie ruch dwukierunkowy - pojadą tam m.in. autobusy, pojazdy inwalidzkie, taksówki. Ponadto nie będzie możliwości wjazdu w ul. Srebrniki i ul. Róży Ostrowskiej oraz ul. Ogrodową. Dojazd dla mieszkańców ul. Róży Ostrowskiej poprowadzony zostanie od ul. Zabytkowej. Z kolei ul. Stara Słowackiego będzie jednokierunkowa (relacja do ul. Chrzanowskiego), przewidziano tam też parking na lewym pasie.

Dogodny dojazd liniami tramwajowymi 2, 6, 63 i 68 do Cmentarza Łostowickiego alejami Witosa i Havla w dniach 31.10 i 01.11.2015 r. Od przystanku tramwajowego "Wilanowska" jest blisko do bramy głównej Cmentarza Łostowickiego. W niedzielę autobusy w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych pojadą w obu kierunkach po specjalnie wydzielonych buspasach. Na wszystkich dodatkowych liniach autobusowych i tramwajowych będzie obowiązywać taryfa jak na liniach zwykłych. Do 2 listopada włącznie dla linii 131 i 210 będzie obowiązywała dodatkowa para przystanków "Cmentarz Garnizonowy" na ul. Dąbrowskiego.

Uruchomione zostaną dodatkowo dwie linie tramwajowe jadące na Cmentarz Łostowicki. 63 - na trasie: Nowy Port - Brzeźno - Opera - Dworzec Gł. - Chełm - Łostowice. Pojedzie co 20 minut. 68 - dodatkowa linia na trasie: Stogi Pasanil - Przeróbka - Chełm - Łostowice. Pojedzie co 10 minut.

Dodatkowo na Cmentarz Łostowicki pojadą dwa autobusy: 610 - na trasie: Wrzeszcz PKP - Żołnierzy Wyklętych - Cmentarz Srebrzysko - Rakoczego - Cmentarz Łostowicki, w godz. 7-18, będzie kursować co około 4 minuty. 695 - na zwykłej na trasie: Dworzec PKS - Kartuska - Cm. Łostowicki. Pojedzie w godz. 9-16 co około 7,5 minut.

1 listopada obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama