Nowy numer 2/2021 Archiwum

Chrońmy dzieci przed seksedukacją

- Obserwowaliśmy prężnie działające organizacje prorodzinne z południowej i centralnej Polski. Zrozumieliśmy, że podobna inicjatywa potrzeba jest także w naszej archidiecezji - mówi Marcin Twardokus, twórca "Rodziny w drodze".

- Nie chcemy się tylko bronić, ale przede wszystkim tworzyć w polskim społeczeństwie przyjazny klimat dla rodzicielstwa - mówi Marek.

- W niedalekiej przyszłości zorganizujemy cykl spotkań dla rodziców i małżonków. Te zajęcia będą swojego rodzaju odpowiedzią na plagę rozwodów, z którą mamy do czynienia także na Pomorzu. Podczas specjalnych warsztatów będziemy mówić o dobrej komunikacji w małżeństwie oraz odpowiemy na pytanie "Jak radzić sobie z kryzysami w związku?". Poruszymy również temat różnic międzypokoleniowych, które są źródłem wielu rodzinnych konfliktów - wylicza Marcin.

Organizacja planuje także w najbliższym czasie wykład Zbigniewa Barcińskiego, prezesa Stowarzyszenia Pedagogów Natan, podczas którego rodzice dowiedzą się, jakie są ich prawa dotyczące wychowania własnych dzieci i jak mogą na co dzień z nich korzystać.

- Planów jest znacznie więcej. Jednak jako młoda, licząca niewiele ponad 10 osób organizacja, nie będziemy w stanie ich zrealizować bez wsparcia życzliwych osób - mówi Marcin.

- Zapraszamy na nasze spotkania wszystkich - rodziny, małżeństwa i osoby samotne. Jeśli przyszłość wasza i waszych dzieci nie jest wam obojętna, włączcie  się w naszą inicjatywę - zachęca Marek. 

Każdy, kto chce dołączyć do inicjatywy "Rodzina w drodze", może napisać na adres: m.twardokus@wp.pl albo wejść na profil organizacji na Facebooku.

Więcej na temat nowej organizacji w 46. numerze "Gościa Gdańskiego".

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama