GN 19/2022 Archiwum

Chrońmy dzieci przed seksedukacją

- Obserwowaliśmy prężnie działające organizacje prorodzinne z południowej i centralnej Polski. Zrozumieliśmy, że podobna inicjatywa potrzeba jest także w naszej archidiecezji - mówi Marcin Twardokus, twórca "Rodziny w drodze".

W archidiecezji gdańskiej rozpoczęła działalność nowa organizacja pozarządowa "Rodzina w drodze".

- Chcemy kształtować pozytywne myślenie o rodzinie, miłości małżeńskiej, wierności i czystości. Ale także ostrzegać przed niebezpieczeństwami, jakie niosą za sobą m.in. ideologia gender czy seksedukacja w szkołach - tłumaczy M. Twardokus.

Wszystko zaczęło się pod koniec sierpnia tego roku. Grupa przyjaciół wzięła udział w manifestacji "Stop deprawacji dzieci w edukacji", która odbyła się w Warszawie.

- To spotkanie oraz niepokojące informacje o obecności gender w polskich szkołach zainspirowały nas do działania - opowiada Marek Targoński, współtwórca organizacji. 

- Uświadomiliśmy sobie, że musimy zrobić wszystko, by mieć wpływ na wychowanie naszych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Niestety, w wielu krajach Europy Zachodniej jest to już niemożliwe. Matki i ojcowie idą do więzienia za sprzeciw wobec udziału własnych dzieci w "obowiązkowej, neutralnej światopoglądowo edukacji seksualnej", która stawia na jednym poziomie małżeństwa ze związkami homo-, bi- czy transseksualnymi - uzupełnia Marcin.

Niestety, jak zauważają członkowie nowej organizacji, środowiska katolickie i konserwatywne we Francji czy w Niemczech nie przeciwstawiły się gender w odpowiednim czasie.

- Protestują dopiero teraz, gdy skutki formalne ograniczają ich prawa rodzicielskie. My nie chcemy powielić tego błędu - zaznacza Marek.

Dlatego już 22 listopada organizacja zaprasza na spotkanie "Chronimy dzieci. Gender niebezpieczna seksedukacja", które odbędzie się o 17.00 w parafii pw. Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie.

Wstęp bezpłatny.

Więcej na temat tego wydarzenia już wkrótce na gdansk.gosc.pl.

Działalność inicjatywy "Rodzina w drodze" nie ogranicza się jednak wyłącznie do przestrzegania przed gender i seksedukacją.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama