To nie jest kolejny biurowiec

- Otwarty dzisiaj obiekt stanowi część Parku Naukowo-Technologicznego, który ma dłuższą tradycję. Wiemy, co jest potrzebne firmom. W Parku Konstruktorów uzyskają one realne wsparcie - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Znajdujący się na terenach dawnej Stoczni Gdyńskiej budynek G 321, nazywany popularnie "Pentagonem", zyskał nowe życie. W środę, po trwającym od czerwca 2014 roku generalnym remoncie, otwarto w nim Park Konstruktorów. Liczący 5600 mkw. obiekt mieści nowe prototypownie, warsztaty i pracownie projektowe, przystosowane do tzw. czystej produkcji elektroniki, automatyki, robotyki, inżynierii oraz wzornictwa przemysłowego. Są tu m.in.: Pracownia Badań Nieniszczących i Niszczących, Pracownia Łączności i Nawigacji, Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych. Przygotowane zostały także przestrzenie dla projektantów i architektów.

- Bardzo mnie cieszy, że dzieje się to na terenie dawnej Stoczni Gdynia. To obszar, który podlega gospodarczej rewitalizacji. Dzisiaj pracuje tu wiele firm, których łączne zatrudnienie jest większe niż w dobrych czasach, kiedy funkcjonowała stocznia. Udaje się ten obszar przywrócić do życia gospodarczego, po wielkim ciosie, jakim była decyzja Komisji Europejskiej o konieczności podziału i likwidacji stoczni - podkreśla W. Szczurek. - Park Konstruktorów to kolejny instrument wsparcia małej i średniej przedsiębiorczości. Jego powstanie to wynik konsekwentnej polityki miasta, polegającej na konkretnym wspieraniu przedsiębiorców, które dokonuje się przy użyciu realnych narzędzi - zaznacza.

To nie jest kolejny biurowiec   - To dobra wiadomość, że na terenie szczególnie ważnym dla miasta powstaje projekt, który będzie pobudzał do życia obszar gospodarczy - podkreśla prezydent Wojciech Szczurek ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - To nie jest kolejny biurowiec. To miejsce dla specjalistów, kreatorów i inżynierów, którzy otrzymają tu pełne wsparcie i możliwość rozwoju na etapie "od prototypu do produkcji“ - dodaje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

- Park Konstruktorów jest miejscem dla specjalistów z wielu dziedzin, którzy chcą rozwijać swoje projekty technologiczne. Chodzi nam o stworzenie nowej jakości produktów i usług, a tym samym wzrost znaczenia innowacyjności i zaawansowanych technologii jako czynnika determinującego procesy ekonomiczne na obszarze postoczniowym i w efekcie w całym kraju. - mówi Teresa Kamińska, prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o.

Park Konstruktorów powstał dzięki współpracy dwóch pomorskich instytucji - Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji to 30,6 mln zł. 85 proc. tej kwoty pochodzi z  Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Pozostałą część wniosły Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. oraz miasto.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..