Nowy numer 24/2021 Archiwum

Służba pełna miłości

- Jesteście nie tylko pracownikami Służby Zdrowia, którzy pomagają chorym wrócić do zdrowia. Jesteście także apostołami Chrystusa, którzy niosą Boga drugiemu człowiekowi - mówi ks. Błażej Kwiatkowski, diecezjalny duszpasterz Służby Zdrowia.

W kaplicy mariackiej Katedry Oliwskiej w sobotę 12 grudnia odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla Służby Zdrowia. Spotkanie poprowadził ks. Błażej Kwiatkowski.

Dzień skupienia był okazją przede wszystkim do wspólnej modlitwy, co na samym początku zaakcentował ks. B. Kwiatkowski, rozpoczynając spotkanie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie uczestnicy mieli okazję do wysłuchania dwóch konferencji i świadectwa.

– Znaleźliśmy się dzisiaj w miejscu uświęconym, bo ta kaplica już za cystersów była miejscem, w którym gromadzili się okoliczni mieszkańcy na wspólnej modlitwie. Następnie modlili się tutaj klerycy z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Dzisiaj my również mamy taką okazję. Skorzystajmy, więc z tego i potraktujmy ten dzień jako rekolekcje w pigułce – mówił duszpasterz.

Ks. Kwiatkowski poprowadził konferencję, której myślą przewodnią był dialog miłości – Boga z człowiekiem. – Ten dialog rozpoczyna się w momencie chrztu św., kiedy wylewa się na nas Duch Święty. Bóg jest miłością, która ogarnia nas całych. To dar, dlatego powinniśmy upodabniać się do Jezusa – postępować tak jak On, bo tylko wtedy zbliżamy się do życia wiecznego – mówił duszpasterz.

– Módlmy się szczególnie w czasie adwentu o dary Ducha Świętego i abyśmy potrafili odczytywać wolę Ojca, jednocześnie poddając się jej – kontynuował ks. B. Kwiatkowski.

Centralnym punktem adwentowego dnia skupienia była Msza św., po której lekarze, farmaceuci, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia przełamali się opłatkiem, składając sobie życzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama