Jesteście Bożą iskrą przejdź do galerii

- Ten rok będzie bardzo bogaty w treść, a wy, jako reprezentacji mediów katolickich, będziecie pomocni w przekazywaniu nie tylko informacji, ale iskry Bożego miłosierdzia - mówił abp Sławoj Leszek Głódź do dziennikarzy zgromadzonych na spotkaniu opłatkowym w gdańskiej siedzibie Radia Plus.

Metropolita gdański przełamał się opłatkiem z dziennikarzami w czasie przedświątecznego spotkania zorganizowanego przez katolicką rozgłośnię Radia Plus. Opłatkowe spotkanie dziennikarzy mediów katolickich to już tradycja. W spotkaniu oprócz pracowników radia Plus i Radia Zet uczestniczyli także dziennikarze Gościa Niedzielnego.

Arcybiskup nawiązując do przeżywanego na świecie Roku Miłosierdzia podkreślił rolę mediów katolickich w czasie nadchodzących wydarzeń. – Na wzór pasterzy i aniołów niosących światu nowinę o narodzonym Chrystusie, tak i wy niesiecie przekaz o tym, co dzieje się w życiu Kościoła – mówił arcybiskup.

Metropolita wyjaśnił, że Rok Jubileuszowy to także szczególny czas dla Polski. – Dominantą najbliższego roku będzie miłosierdzie, a dokładniej miłosierna miłość rodząca się w Betlejem, która nas wszystkich dotyka w czasie chrztu św. Bo chrzest to nic innego jak duchowe przejście przez Bramę Miłosierdzia. Pamiętajmy o tym również w odniesieniu do obchodzonej 1050 rocznicy Chrztu Polski – kontynuował metropolita.

Na koniec arcybiskup złożył wszystkim życzenia. – Pragnąłbym życzyć wam wszystkim pokoju i miłości wypływającej z Bożego Miłosierdzia, a także tej Bożej iskry oraz siły w realizowaniu dziennikarskich zadań – mówił metropolita.

Po przemówieniach i modlitwie przyszedł czas na indywidualne życzenia. Opłatkowe spotkanie było również okazją do wspólnego kolędowania. Dziennikarzy swoim głosem wsparła 17-letnia Natalia Capelik-Muianga z Gdańsk, finalistka programu „Mam Talent".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..